Restaurace U Kašny (5.5.2010)

Pomalu, ale jistě nadešel čas zkoušek a státnic, a proto i Tour de Pub uzavřelo své působení v letním semestru. Jak již bylo zmíněno, byla to poslední Tour, a proto se nesla ve velkém stylu. Navštívili jsme Restauraci U Kašny, kde se nás sešlo neuvěřitelných 19 hodnotitelů! Tento díl absolvoval celý TourTým a navíc se přidali ještě 4 nováčci. Pro naše stále členy Hedivku, Dorotu, Ludvíka, Geldu a Kamila se Restaurace U Kašny stala poslední předstátnicovou Tour de Pub, a proto jim za náš tým přejeme hodně štěstí a těšíme se, až se zase vrátí na místo činu a budou hodnotit další hospody. Tentokráte už ale jako diplomovaní specialisté. Poznámka: Gelda už jeden má, ale to se nepočítá :)

Bohužel Restaurace u Kašny nemá internetové stránky, a proto sem nemůžeme dát jejich vlastní popis hospody.

Ale jak to vypadá ve skutečnosti? Tak pojďme na to!
Restaurace U Kašny se nachází na Dolním náměstí v bezprostřední blízkosti Neptunovy kašny. Umístění v srdci Olomouce z ní činí výbornou zastávku pro kolemjdoucí turisty. Protože nás bylo opravdu mnoho, zamluvili jsme s předstihem stůl, což nebyl vůbec žádný problém. Po sejití schodů vedoucích do restaurace se ocitnete odříznutí od okolního světa. Obklopují vás pouze holé zdi, žárovky a přítmí. Odříznutí je kompletní, protože zde nebudete mít signál na mobil. Uvelebili jsme se k domluvenému stolu a začali zkoumat, co si dáme na pití. Je tu opravdu velký výběr různorodých piv. Konkrétně zde točí: Rychtář, Janáček, Platan, Klášter, Lobkowitz a Ježek. V době naší návštěvy bylo na výběr z těchto piv: Ježek 11°, Rychtář 11° a 12°, Lobkowitz Premium 12°, polotmavý Démon 13° a Černá Hora 14°. Bohužel slibovaný Rychtář 15° chyběl. Jak z výčtu můžete vidět, hodnocení bylo tento večer opravdu obtížné. Jak totiž dobře víte, většina z nás jela “základku”, a tudíž jsme si dali pivo z každé nabízené varianty. Popíjeli jsme pivo a bavili se o všemožném. Kolem nás pobíhala servírka, která nám nabízela také pochoutky z kuchyně. Někteří z nás neodolali a dali si topinku. To byla chvíle pro Páju, který tak dlouho topinku ukazoval do objektivu, až mu spadla na jídelní lístek. Celý večer byla velmi příjemná atmosféra, piva v nás mizela a my nevnímali čas. Katakomby nás občas vyhnaly ven si zavolat či napsat smsku a večer v restauraci se pomalu chýlil ke konci. Cíl jsme splnili a ohodnotili všechny složky, a proto jsme mohli spokojeně jít domů. Rozlučka se povedla a jistě každý z nás se už těší na to, jak se příští semestr rozjede nová várka hodnocených hospod. Touto cestou bych chtěl poděkovat všem, kteří měli trpělivost, kteří nám pomohli rozjet Tour de Pub a kteří se uvolili a pomáhali nám hodnotit – velké díky! A co by to bylo za seriál, kdyby na konci epizody nepřišel speciální díl. Ani vy o to nebudete ochuzeni. Přineseme vám report z Olomouckého BeerFestu, kde budeme hodnotit až do skonání těla i duše. Máte se opravdu na co těšit :)

Prostředí:

Restaurace U Kašny je jedna z typických olomouckých sklepových hospod. Na první pohled není ani pořádně vidět, přesto stojí zato slézt po schodech dolů do kouzelného sklípku. Restaurace je rozdělena do dvou místností. V první se nachází pár stolů a bar, ve druhé stoly a gril. Zdi jsou velmi jednoduché – tvoří je jen cihly bez jakékoliv omítky, což dává hospodě zvláštní ráz. Místnost je bohužel řešena doopravdy jako sklep, tedy zdi přechází v oblouku do stropu, což činí problémy vyšším lidem, zvláště na místech u zdi.

Velmi zvláštně je zde řešeno osvětlení, opět se setkáváme s jednoduchostí drátu a žárovky, což na první pohled vypadá velmi chudě, ale hospůdce to dalo nádech nevšednosti. Stoly a židle jsou z tvrdého dřeva, což se do daného prostředí přesně hodí, bohužel po nějaké té hodince to moc nadšeně komentovat nebudete.

Jako velký nedostatek jsme shledali absenci jakéhokoliv kulturně-sportovního vyžití jako fotbálek, šipky či kulečník. Chyběla zde i wi-fi. ale pro začátek by stačil signál na mobil. Přesto prostředí hospůdky U Kašny má své kouzlo, a to dosti silné.
+ nevšední prostředí
+ možnost opustit venkovní svět
+ jednoduchost a efektivita
- absence mobilního signálu
- absence her

Hodnocení: 8,00 / 10

Obsluha:

Co říci k obsluze? Snad že se asi jednalo o naše čtenářky :) Obě číšnice byly milé a velmi TourTýmu pomáhaly, což vypadalo dost podezřele. Na pivo se nečekalo dlouho a ani s jídlem nebyly problémy. Přesto jsme několikrát slyšeli zvuk padajícího nádobí, ale přispělo to spíš k pobavení než k obtěžování. Ochota obsluhy se hlavně projevila při nedokonalosti piva (viz níže), kdy servírka pivo prohlédla a bez jakýchkoliv řečí i vyměnila. Upozornění na zavírací dobu kuchyně také nebylo na škodu.
+ milé a pečlivé servírky
+ blesková rychlost (doba od objednání do donešení činila v průměru minutu)
+ ochota řešit problémy
- až směšně působící snaha se co nejvíce zalíbit

Hodnocení: 7,60 / 10

Pivo:

S čím se U Kašny shledáme? V nabídce mají Ježka 11°, pravé pivo z Jihlavy, Rychtáře 11°a 12°, Lobkowitze Premium 12°, Démona polotmavé 13° a Černou horu 14°. I když jsme s výčtem piva celkem spokojeni, tak v nabídce byl původně Rychtář 15°, který bohužel na výčepu chyběl. Jihlavský ježek jedenáctka vypadal dosti zakaleně, nejen proto si vysloužil známku 6,25. Rychtář se nenechal zahanbit, a proto byl zastoupen hned dvěma stupni. Dvanáctka si vysloužila známku v hodnotě 6,15. Jedenáctka překonala svou dvanácti stupňovou kolegyni známkou 6,43. Lobkowitz Premium, ačkoliv byl podáván ve sklenicích pivovaru Lobkowitz, měl nedostatky, a to nečistotu z trubek místního pohostinství. Servírka půllitr hned vyměnila, ale i tak tato chyba neušla oku nováčka Jirky. I přes to Lobkowitz Premium obdržel 6,42. Čest pivovaru Lobkowitz nesl i jeho Démon 13° polotmavé pivo, které si vyneslo ohodnocení 6,5. A to nejsilnější nakonec, tedy Černá hora 14°. Ta obstála velmi dobře a nebylo to jen jejími stupni, nýbrž skvělou chutí. Její výsledné hodnocení dosáhlo skvělých 8,1 bodů.
+ netradiční výběr piv
+ 6 druhů piv
- patrně špinavé trubky

Hodnocení: 6,60 / 10

Shrnutí:

Netradiční Restaurace u Kašny vás bezpochyby nezklame. Příjemné prostředí a rychlá obsluha jen přispívá k dobrému hodnocení. Tato restaurace navíc nabízí velké množství neokoukaných piv a body nahoru přidává také výborná kuchyně. Nabízené pivo patří k těm lepším a každý si zcela jistě vybere to své. Pokud chcete okusit něco zvláštního, jistě tuto restauraci navštivte, nebudete litovat.

Konečná známka: 7,40 / 10

Kontakt:

Adresa: Dolní náměstí 22/43, Olomouc
Telefon: 585 242 504
Email: není k dispozici
Web: není k dispozici

Fotogalerie:

About Admin