Sklep (22.2.2012)

Morava je vyhlášená „svýma sklépkama“ a i my jsme v Olomouci na jeden narazili, a to přímo na Sklep. Tedy sudy s vínem bychom zde hledali marně, jedná se o hospodu na Dolním náměstí (to je to náměstí bez radnice ) vyhlášenou svým karaoke. Najdeme tam ještě něco zajímavého? Stojí nám Sklep za návštěvu?

Prostředí:

Prostředí ve Sklepě není v podstatě ničím originální. Stále máte pocit, že jste už něco podobného viděli jinde, nikde nic zvláštního a jedinečného. O nekuřácká místa tady rozhodně nezavadíte, což ale k charakteru tohoto podniku jako čtyřkové hospody na druhou stranu poměrně sedí.
Na prostředí se však poznamenal spíše den, kdy jsme ve Sklepě byli, přesně v tu dobu tam totiž probíhal Karaoke večer. Pro štamgasty možná věc nepostřehnutelná, pro karaoke zpěváky – obcházející spolu s celým cirkusem všechny hospody – věc fenomenální, pro nás však zpočátku věc neskutečně otravná.
Ve Sklepě najdete tři místnosti – v první menší hned u vstupu je bar a několik menších stolů, do druhé větší se vměstnal zbytek hostů a my, ale bohužel také karaoke, a ve třetí menší je salónek s pár místy.
Nikomu samozřejmě nezazlíváme jeho hudební ambice, ale členy improvizované DO-RE-MI show jednoduše nepřekřičíte. Jediným možným východiskem je se k nim postupem času přidat, ale to až s mírou alkoholu v krvi. Středeční Sklep není místem pro klidné posezení a pokec s přáteli a v ostatní dny není žádným lákadlem k návštěvě.

Hodnocení: 5,88 / 10

Obsluha:

Sklep jsme navštívili v Karaoke-středu, v den kdy je podle naší zkušenosti hospoda nejvytíženější a opravdu zde bylo plno. Už po příchodu byl obsazen náš rezervovaný stůl početnou skupinkou abiturientů. Slečna servírka se okamžitě ukázala v dobrém světle a omladinu přestěhovala ke stejně velkému stolu opodál.
Postupem času se zde vytvořily dvě početné skupiny hostů, které pily, co jim síly stačily. A obsluha se poměrně snažila vydržet nasazené tempo hostů, ale upřímně řečeno nejednalo se o nic složitého: jeden druh piva střídala bouchaná tequilla nebo maximálně dvě deci bílého vína. Ale musíme přiznat, že k naší spokojenosti byla servírka pohotová a na suchu nebyl nikdo dlouho.
Obsluha ve ztížených podmínkách poměrně dobře uspěla a spíš doplatila na sortiment svého zaměstnavatele, což dosvědčují i naše známky, které jednoznačně staví slečnu servírku na vrchol toho, co nás ve Sklepě potká.

Hodnocení: 6,90 / 10

Pivo:

Co se týká nabídky piva ve Sklepě, nápojový lístek obsahuje dva druhy točeného. Sázkou na jistotu a dlouhou tradici představuje 11° Šerák z Hanušovic, který je doplněn kvasnicovou jedenáctkou.
Nemilým překvapením pro nás, jakožto zvídavé pivomily, bylo, že oproti teorii, Sklep v praxi nabídl pouze Šerák, což neudělalo dobré jméno jeho logistickému oddělení. Nakonec jsme se se vzniklou situací smířili a začali svými hrdly prolévat jedenáctku Šeráka, kterou ti nejzodpovědnější z nás ještě doplnili nefiltrovaným lahváčem Staropramen.
Šerák chutnal velmi příjemně a vzhledem k aktuálnímu mrazivému počasí musíme ocenit jeho teplotu, která nebyla příliš nízká (což bychom ocenili v teplých letních měsících), ale na druhou stranu ani vysoká.
Sečteno a podtrženo, Šerák nezklamal a podržel si svůj standard. Absenci kvasničáku je však třeba hodnotit negativně. Šerák, dobrá chuť a cinkající krígle roznášené sličnou šenkýřkou – dohromady to dělá 6,47 bodu.

Hodnocení: 6,47 / 10

Shrnutí:

Co říct o Sklepu? Není to rozhodně žádná extra dobrá hospoda a spíše se řadí k opaku. Má však jedno velké lákadlo, a tím je karaoke…středeční večery ve znamení amatérského zpěvu sem přivádí hosty. Nedostatek druhů piva a tuctové prostředí nezachrání ani o něco lepší obsluha.
Sklep si nakonec odnesl poměrně nízkou známku, ale pokud si chcete trošku „zabékat“ a nadýchat se pravého (zakouřeného) hospodského vzduchu, tak vám Sklep můžeme doporučit.

Konečná známka: 6,41 / 10

Kontakt:

Adresa: Kapucínská 1 (bývalá U Šviháků)
779 00 Olomouc
Telefon: 773 677 170
Mail: novotny.21@seznam.cz
Web: firmy.olomouc.cz/sklep

About Kamil Krofta

Pivo pil ještě dříve, než začal vyslovovat první slova. Olomouc byla jen dalším krůčkem k jeho postupu mezi pivní elitu. Miluje Radegast a Svijany, nepohrdne rumem, vodkou nebo slivovicí, odmítá Zlatovar nebo Starobrno. Pokud není zbytí napije se i vody.