Svatováclavský pivovar (13.1.2011)

Po delší odmlce se opět vrací Tour de Pub a s ním hodnocení olomouckých hospod. „Nová“ Tour přinese spousty novinek. Tou hlavní je přechod na nové internetové stránky http://tour-olomouc.upol.cz/. Ano, správně jste si všimli, že jsme dostali doménu UPOL a oficiálně píšeme pro olomoucké studenty. Další novinkou je obměna v redakci, která se rozšířila na osm členů – trio zakladatelů Tomáš Lehar, Jan Geletič a Lukáš Horák doplnili Ondřej Diblík, Boris Múdry, Jana Moravcová, Petra Plevová a Zuzana Štíchová. Nejde o žádné nováčky, ale dlouhodobé členy Tour týmu, kteří pozvednou úroveň článků a celé Tour.

A na co se můžete ještě těšit?

Na větší množství výprav za pivem, budeme se snažit každých čtrnáct dnů ohodnotit jednu hospodu. Zavedeme nové pravidelně nepravidelné rubriky, které budou psát lidé z celého spektra oborů a fakult UPOLu. A pro zapřisáhlé abstinenty se zaměříme i na další český národní nápoj – kofolu.

„Vašek“

Jako první cíl pro Tour 2011 jsme si vybrali vyhlášený Svatováclavský pivovar, nacházející se v samotném srdci Olomouce na Mariánské ulici vedle Zbrojnice. Blízkost univerzity poukazuje na velký počet studentů, kteří „Vaška“ navštěvují, a proto bývá obtížné si sednout bez předešlé rezervace. Tu jsme si bez problému u ochotné obsluhy zařídili a Tour mohla začít.

Jednou z hlavních zvláštností „Vaška“, která nás nalákala, jsou tři velikosti piv, kromě normálního půllitru a třetinky si můžete dát tzv. tuplák (litrové pivo) ve sklenici à la Oktoberfest, a to za přiměřené ceny. Jak tedy dopadl pivovar pod lupou Tour týmu? Stojí za to dát si tupláka? A co prostředí? To vše jsme zjistili ve středu 12. ledna.

Prostředí:

Stylový a prostorný interiér, zákaz kouření, wifi, uzavřená zahrádka ve dvoře a v neposlední řadě dobrá poloha lokálu, to jsou hlavní klady Svatováclavského pivovaru. Dostatek stolů i velký prostor tak nabízí možnost realizace akcí o větším počtu lidí (náš Tour tým odzkoušel nejednou), s rezervací navíc nebývá problém. Možná jen malé upozornění – přestože u „Vaška“ je místa opravdu dostatek, zvlášť večer si bez rezervace sednete jen se štěstím. S velkým prostorem pivovaru souvisí také jeho největší nevýhody. A to přílišná hlučnost a nulové soukromí. Pokud se sejde víc hlučných pivařů vedle sebe, budete mít možná problém domluvit se s kamarády u stolu bez zvýšení hlasu.

Pokud ale hodíte za hlavu hlučnější prostředí, zcela jistě se vám ve Svatováclavském pivovaru bude líbit. Srdce každého pivaře přece musí zaplesat při pohledu na lesknoucí se nádoby na vaření piva a pípu v čele hospody, z níž nepřetržitě teče zlatavý mok!
+ stylový prostor pivovaru
+ zákaz kouření
+ čisté prostředí
+ poloha
- jen jedna velká místnost
- velký hluk
- neoddělitelný prostor

Hodnocení: 7,90 / 10

Obsluha:

S obsluhou měl Svatováclavský pivovar obecně dlouhodobé problémy. Během včerejšího večera se ale ukázalo, že nábor nových číšníků konečně nese své ovoce. Po place běhaly hned troje rychlé a ochotné nohy, další stály nepřetržitě za pípou. Náš stůl měl na starost milý a ochotný číšník – na první objednávku jsme nečekali takřka vůbec, s přibývajícím časem a kilometry v nohách číšníků se intervaly bohužel prodlužovaly. Nutno podotknout, že doba čekání se nikdy nepřiblížila kritické hranici „nikdo si mě nevšímá, asi pudu“ a vše vynahradil zájem o zákazníkovu spokojenost dotazy typu: „Mají všichni všechno,“ či „Mohu vám ještě něco donést?“. Ve finále obsluha pivovaru tedy příjemně překvapila.
+ ochota a příjemné vystupování
+ zájem o zákazníka
+ s úsměvem zachovaný klid během zmatku při úvodní objednávce
+/- rychlost, s postupujícím večerem se snižovala
+/- jedna zapomenutá objednávka, ovšem bleskově a s omluvou vyreklamovaná
- dívky zdejšího týmu působí znuděně

Hodnocení: 7,70 / 10

Pivo:

Svatováclavský pivovar nabízí vlastní škálu piv, a to od světlé 10° přes černou 13° až po piva s ovocnou příchutí. Všechna piva, která ochutnáte, jsou vyrobena právě zde a jinde se k nim nedostanete. K výběru máte hned sedm druhů. Klasickou 10° a 12°, černou 13°, Hefe-weizena, řezaného Jošta a višňové pivo zde najdeme vždycky. Sedmé pivo je speciální a mění se, při naší návštěvě to bylo kávové pivo (ale v místním repertoáru najdeme i ananasové či vídeňský ležák).

Vaškova piva mají svou specifickou chuť, ta nemusí každému hned sednout, desítka i dvanáctka se vyznačují větší hořkostí. Důležitou vlastností piv je i dlouhá doba zvětrání, přestože vypít litrového tupláka trvá většině lidí déle, Vašek vydrží dobrý dlouho. Díky umění výčepního a kvalitě piva vidíme taky krásné pěnové čepce. Přílišná hořkost však snížila známku, a proto udělujeme Vaškovi 10° známku 6,4 a Vaškovi 12° 6,7. Speciálním druhem piva je Hefe-weizen 13° podávaný s plátkem citrónu, z této kombinace vychází zvláštní sladko-kyselá chuť. Hefe-weizen je spíše na ochutnání, než na pití většího množství, dostal známku 7. Další ovocem prokládané pivo získalo ještě lepší ohodnocení 7,2, jedná se o višňové pivo 13° podávané s nakládanými višněmi. Pro sladkou chuť ji uvítají spíše dámy, přesto se jedná o svěží obměnu pivní chuti a ne na úkor piva samotného. Višeň se stala celkově nejlépe hodnoceným pivem ve Svatováclavském pivovaru. U Vaška si přijdou na své i milovníci piv tmavých. Černá 13° překvapila příjemnou chutí a lehkostí, což jí vyneslo známku 7. Řezané pivo působilo vizuálně velmi pěkně a výčepnímu se povedlo krásně odlišit část tmavou od světlé. Plná a příliš sladká chuť však hodnocení snížila na 5,3. Posledním druhem piva je exoticky znějící pivo kávové. Již podle názvu poznáme, po čem nám má chutnat, přesto nebo právě proto se tato specialita ale neujala mezi Tour týmem dobře. Tmavé pivo ovoněné kávou nám spíš nezachutnalo, a proto obdrželo nízkou známku 3 (pozn. red.: jelikož se jedná o specialitu, kterou si musí posoudit každý sám, nebudeme tuto známku brát v potaz v celkovém hodnocení piva).
+ sedm druhů piv
+ tupláky
+ jedinečnost značky
+ světlá, tmavá i ovocná piva
- zvýšená hořkost
- ovocná piva jsou moc sladká

Hodnocení: 6,60 / 10

Shrnutí:

Svatováclavský pivovar láká polohou, svými specialitami a tupláky. Vyhlášená je i kuchyně s výbornou klobásou. Přestože jsme nalezli několik nedostatků, troufáme si tvrdit, že návštěva „Vaška“ stojí za to, obzvláště pro milovníky speciálních piv.

Konečná známka: 7,40 / 10

Kontakt:

Adresa: Mariánská 4, Olomouc
Telefon: 585 207 517
Email: info@svatovaclavsky-pivovar.cz
Web: http://www.svatovaclavsky-pivovar.cz/

Fotogalerie:


About Admin