The Black Stuff (21.3.2012)

Saint Patrick´s Day je za námi a Tourtým se nemohl vydat jinam než do olomouckého Irska. Známe hospody na Třídě 1. máje nesoucí cizokrajně zavánějící název The Black Stuff. Místa, kde na vás dýchne ostrovní kultura prezentovaná whisky, Guinness a všudy přítomnou kombinací zelené a hnědé barvy.

Prostředí:

Prostředí je inspirováno irskými hospůdkami, které jsou proslulé svou útulnou, skoro až domáckou atmosférou. S přáteli můžete posedět u cihlového baru, ohřát se u krbu nebo jen tak „zapadnout“ ke stolu z pěkného kusu dřeva, ať už na sedačku či na bytelnou „sessel“.
Design hospůdky je kombinací starých dřevěných trámů, cihel a kamenu. Útulnost prostředí tohoto koutku v centru Olomouce potom nevtíravě dokresluje jednotný stylový dekor na stěnách. Když se potom kolem vás sesedne v šeru této hospůdky parta přátel, esence spokojenosti prostoupí celou vaši bytost.
Co je na jedné straně ku prospěchu věci, na druhé straně škodí. V Black Stuff je přesně všecko, co si představujete, že má v irské hospodě být, ale nic navíc. Irská verze Švejka by tady potom rozhodně nemohla vzniknout, přesto bez uměleckých aspirací hodnotíme známkou 9.

Hodnocení: 9,00/ 10

Obsluha:

Profesionální, ochotný a rychlý servis. V podstatě bychom nemuseli dodávat více. Výmluvná je i průměrná známka, kterou od značně okleštěného tour týmu obsluha “irské” obdržela. Black Stuff si může k perfektně školenému personálu opravdu gratulovat. Obě mladé dámy, které se pravidelně střídaly u našeho stolu, byly velmi přívětivé, nebály se doporučit a několikrát zopakovat aktuální nabídku nápojů. Navíc každá přinesená značka piva byla ve své originální sklenici, pod kterou nám vždy servírka přinesla nový, taktéž pro každou značku specifický podtácek.

Hodnocení: 8,80 / 10

Pivo:

Guinness, Hoegaarden, Stella Artois, Pardál, Staropramen, Magners a několik dalších druhů cideru, to všechno v Black Stuff najdeme a po pravdě ještě mnohem více. Nabídka piv a nápojů, více či méně pivu podobných, nám opravdu vyrazila dech a sebekriticky se přiznáváme, že nebylo v našich silách vyzkoušet vše.
Ale z toho co jsme vyzkoušeli (a také z předešlého výčtu) jasně vyplývá, že v The Black Stuff se setkáme s plejádou zahraničních značek. Začneme tedy exkurzem do holandských půllitrů a necháme si načepovat světoznámou značku Heineken. Pivo tzv. plzeňského typu se ve sklenici lesklo krásně zlatou barvou zakončenou bílým kroužkem, pro cizí piva typicky úzkým, nám poměrně zachutnala…poměrně do té míry jak může Čechovi chutnat Heineken, který si v zahraničí dáváme jako z nouze ctnost, přesto si vysloužil pěknou známku 7.
V evropském kontextu se přesuneme hned za hranice a dáme si belgickou Stellu Artoiu. Tentokrát v třetinkové formě prezentované typickými „artoáckými“ skleničkami na stopce. Stella dostála pověsti belgického piva, které je tomu našemu velmi blízké. Lahodná jemná chuť doprovázená navíc i pěknou čepicí si vysloužila známku 7,5 a nastartovala vítěznou cestu zahraničního piva v této Tour de Pub.
Odvážnější z nás se pustili i do pšeničného chmelomoku značky Hoegaarden s jeho světle žlutou barvou připomínající spíše vaječný koňak než pivo. Nedůvěru vzbuzující plátek citronu na okraji půllitru nakonec překonala chuť a vyhoupla tento specifický druh piva na pomyslnou zlatou příčku se známkou 9.
No a v irské hospodě každopádně nemůže chybět Guinness, pro mě osobně trošku oříšek…mnohým toto pivo chutná a už svým tmavým charakterem naznačuje jinou chuť, než je člověk zvyklý. Přesto mi k popisu Guinness nejvíce seděl názor kolegy: „Proboha, to snad zalili vajgly vodou,“ já osobně bych jej přirovnal k třikrát zalitému lógru, přesto jsme se rozhodli (jelikož jsme jej zkoušeli jen dva), že jeho známku nezapočítáme a necháme jeho ohodnocení na každém z vás.
A nakonec česká piva…vzhledem k rozsáhle nabídce jsme rovnou zavrhli zkoušet námi již tolikrát prověřený Staropramen a pustili jsme se do „piva vyladěného samotnými pijáky“, tedy do Pardála. Tato značka není nejobvyklejší v olomouckých hospodách, a proto jsme byli zvědaví, jak se ujme právě zde (ve srovnání se světem) a přišli jsme na to, že rozhodně neurazí. Kdo dává přednost české výrobě, tak by ho měl v Black Stuff rozhodně vyzkoušet, přesto zase tolik nenadchne, což je důvod pro průměrnou známku 6,5. Pardál je součástí místního projektu CZECH BEER SPECIALS, ve kterém je každý týden hostům nabídnuta jedna značka českého piva.
A nakonec zase do světa, ale ne piv, a to se značkou Magners. Od ní jsme vyzkoušeli jablečný cider na čepu, který je v nabídce zahrnut mezi pivy i hruškový cider v lahvi.
Magners (Bulmers) IrishCider může štamgasta, který nečte popisky, velmi překvapit. Řekli bychom, že i nemile. Na stůl vám totiž přistane tmavší tekutina bez pěny, po prvním ochutnání navíc na jazyku zarazí i vysoký podíl zbytkového cukru. O pivu tedy nemůže být vůbec řeč, jeho zařazení v nabídce čepovaných piv proto není příliš vhodné. “Jabčák” však ocení ženy jako vynikající alternativu k vínu a míchaným nápojům. Milovníkům suchých ciderů doporučíme spíše lahvový Magners z hrušek. Přesto celkově získal zámku 8.

Hodnocení: 7,58 / 10

Shrnutí:

The Black Stuff Irish Pub je místem ozvláštňujícím olomoucký hospodský kolorit, každému můžeme doporučit návštěvu v tomto originálním podniku, jenž se může pyšnit irským duchem, skvělou obsluhou, jedinečným prostředím a bohatou nabídkou piv ze všech kouty matičky Evropy. „Irská“ není rozhodně hospoda, kam zapadnete každý den, ale jednou za čas by si měl člověk dopřát něco pořádného.

Konečná známka: 8,46 / 10

Kontakt:

Adresa: The Black Stuff Irish Pub
1.máje 19
779 00 Olomouc
Telefon: +420 774 697 909, +420 721 433 290
web: http://www.blackstuff.cz/obsah.php?id=99
meil: zdenek.kortis@blackstuff.cz


About Kamil Krofta

Pivo pil ještě dříve, než začal vyslovovat první slova. Olomouc byla jen dalším krůčkem k jeho postupu mezi pivní elitu. Miluje Radegast a Svijany, nepohrdne rumem, vodkou nebo slivovicí, odmítá Zlatovar nebo Starobrno. Pokud není zbytí napije se i vody.