Tourhost: právnička Hanka

Coby málo zkušený, pouze externí Tour Host, se podělím jenom o pár skromných postřehů k hospůdce po Olomouci celkem vyhlášené.
Už při příchodu je jasné, že je to přesně ten typ, který přísně rozděluje zdravé a uvědomělé jedince od proradného kuřáckého zbytku světa. Někde nalevo se tak dá tušit nekuřácké útočiště, nicméně my, neomylně vedeni korektorkou Tour de Pub (jejíž náplň práce je i po x akcích vysoce diskutabilní téma s nejistým výsledkem), jsme se pohroužili dál do útrob až na strategickou pozici, která nám umožnila poznat veškerou klientelu toho večera (časem kolem nás prošel opravdu každý, prostě nebylo zbytí).
Celková atmosféra místa je mírně podkopaná členitostí místností, která nedává prostor pro typicky irskou „vychytávku“ – minimálně pětimetrový výčepní pult s deseti a více kohoutky, rozviklanými barovými židlemi a pár štamgasty balancujícími na nich. Škoda, ale nevadí, co nejde načepovat, zdárně nahradíme lahví. Dostatečný výběr je tak zajištěný a můžeme postoupit k dalšímu elementu – servírky. Příjemné slečny s pamětí, která zakolísá jenom jednou, a s nemizejícím úsměvem, dokonce ani ve chvíli absolutního zmatení. Reflex? Nevím, každopádně Respekt. Soucítila jsem hlavně při počítání útraty, kdy se přes nejmodernější techniku slečna bezradně a s pokorou vrátila zpět k vynálezu nejsympatičtějšímu a oblíbenému již několik tisíc let – papíru.
Pojítko se zemí trojlístků a leprikonů tady nicméně opravdu existuje. Jsou to ceny vskutku lidové, samozřejmě na irské poměry. Na druhou stranu není to situace neočekávaná.
Posledním postřehem je pak archetyp společný asi všem národům a je jedno, jestli je to irská hospoda na Moravě nebo v Dublinu. Je to ideální prostředí pro projev přirozené řevnivosti mezi dvěma nesmiřitelnými sportovními stranami. Málo pak už záleží na tom, jestli je hlavním středobodem dění hurling nebo hokej (PAAAR-DU-BI-CE se mi bude ozývat v hlavě ještě několik příštích dní).
Zážitek to byl příjemný a já tak děkuju Tourtýmu za milé pozvání a přijetí. Nezbývá než se z tepla kolejního domova těšit na příští recenze, vždyť Olomouc je město plné možností…

více na: http://tour-olomouc.upol.cz/?p=1463

About Kamil Krofta

Pivo pil ještě dříve, než začal vyslovovat první slova. Olomouc byla jen dalším krůčkem k jeho postupu mezi pivní elitu. Miluje Radegast a Svijany, nepohrdne rumem, vodkou nebo slivovicí, odmítá Zlatovar nebo Starobrno. Pokud není zbytí napije se i vody.