D2 (27.3.2012)

Olomoucký fotbálkový ráj… stručný popis zatím poslední Tour zastávky v hospodě s názvem D2 – typicky studentského lokálu na Palackého ulici hned naproti tramvajové zastávky. Jsou ale fotbálky všechno? Stačí to na kvalitní hospodu? Stojí D2 za opuštění centra Olomouce?

Prostředí v D2 je více účelové než hezké, alespoň ve sklepě, kde Tour de Pub inkvizice zasedala. Podnik se prezentuje jako fotbálková hospoda s důrazem na počet a různé druhy stolů, kterých je tady požehnaně. Přístroje však také korespondují s chudým zbytkem, který tvoří židle, stoly a holé bílé zdi. Názor na to, zdali je méně někdy více nebo naopak, si ale udělá každý sám.

Že však půjde asi o účelovou strohost, kvůli lepší aerodynamice neustále zde poletujících míčků, dosvědčuje horní patro, které je spíše koncipováno jako kavárna a prostředí je zde mnohem přívětivější.

Specifikem D2 jsou dva bary, a tím pádem také dvě obsluhy. Jedna se stará o hosty v nadzemní části a ta druhá ve sklepě, což je poměrně dobré řešení ke spokojenosti všech návštěvníků. Ale i přes toto rozdělení teritorií, musejí žíznivci dlouho čekat na jakýkoliv nápoj a s postupem večera se to jen a jen zhoršovalo. Jakoukoliv novou objednávku jsme museli realizovat odchytem číšníka, protože aby se přišel sám od sebe zeptat, jestli něco nepotřebujeme, jej nenapadlo.
Neprofesionalitu obsluhy podtrhl (ne)um, s jakým nosila pivo a panáky. Vzít tři nebo čtyři půllitry (bez uch) jen do rukou je trošku problém, ještě horší to je s panáky, ty se opravdu nedrží za horní stranu. Pánové, chtělo by to přeci jen trošku dopilovat.

Restaurační zařízení a hospody v případě, že nedisponují nikterak skvostným interiérem ani bůhvíjak skvělou obsluhou, může zachránit jediné – dobré pivo. V případě D2 to platí tak napůl.
Co musíme určitě kvitovat, je rozmanitost nabídky. Na výběr jsou čtyři druhy piva, a to desítka a patnáctka Radegast a mezi nimi se nacházející jedenáctka a třináctka od pivovaru Svijany.
Začněme hezky od začátku. Desítka Radegast nám na stůl přistála v tradičních vysokých a úzkých půllitrech, avšak s velmi pěknou pěnovou čepicí, dobrou barvou a na desítku překvapivě dobrou chutí. Ač jsme se toho trochu báli, byli jsme nuceni hned na začátku udělit desítce, která měla být nejslabší, velmi vysokou známku – 6,73
Po euforii následovalo vystřízlivění, tedy alespoň v rovině duchovní. Jedenáctka Svijany se v poslední době, jak jsme již zaznamenali na více místech v Olomouci, mírně pokazila. Vadila nám především nevýrazná a mdlá chuť. Nestává se často, aby desítka porazila svoji silnější kolegyni, ale tady se to stalo a jedenáctka Svijany si vysloužila pouze 6,53 bodu.
Situaci pro svijanský pivovar nicméně zachránila „plnotučná“ třináctka, která se nakonec zřejmě po zásluze stala zlatým hřebem programu, což však možná bylo způsobeno rostoucí ochmeleností členů Tourtýmu. Tato skutečnost však nic nemění na tom, že třináctka vyšla z miniturnaje s ostatními pivy čepovanými v D2 jako vítěz, k čemuž jí stačilo velmi hezkých 7,82 bodu.
Jako poslední přišla na řadu patnáctka, která nás jako nejsilnější mok v nabídce měla dorazit. Naštěstí nás nedorazila svoji špatnou chutí. Naopak, zachovala si poměrně vysoký průměr večera a nakonec obsadila pěkné druhé místo za 6,87 bodu.
Celkově tedy můžeme restauraci D2 z hlediska pivního hodnotit víceméně pozitivně. Faktem je, že z trojice: prostředí, obsluha, pivo se rozhodně nejvíce vyplatí zajít na pivo! A o tom to přeci je…

D2 kromě nadměrného množství fotbálku nepřinesla do olomoucké atmosféry absolutně nic nového, prostředí podprůměrné, obsluha tak tak průměrná a piva? Ta se dají. A poloha může vyhovovat maximálně studentům z Neředína. Hned po příchodu ve mně D2 vyvolala vzpomínku na Krb a co čert nechtěl… bodové ohodnocení bylo na chlup stejné.

Adresa: Palackého 13
Olomouc
Mail: denisa.ticha@d2-club.cz
web: http://d2-club.cz/

About Kamil Krofta

Pivo pil ještě dříve, než začal vyslovovat první slova. Olomouc byla jen dalším krůčkem k jeho postupu mezi pivní elitu. Miluje Radegast a Svijany, nepohrdne rumem, vodkou nebo slivovicí, odmítá Zlatovar nebo Starobrno. Pokud není zbytí napije se i vody.