Potrefená husa (25.4.2012)

Po „AFO-přestávce“ jsme se opět vrátili s hodnocením olomouckých hospod a hned jsme zamířili téměř do středu města k Potrefené huse, restauraci nacházející se mezi Horním náměstím a kostelem svatého Mořice. Jak to chodí v olomoucké pobočce tohoto hospodského řetězce? Přečtěte si!

Prostředí:

Potrefená husa se jako brandovaná hospoda pivovaru Staropramen pyšní unifikovaným prostředím. Tudíž pokud jste už do jedné z devatenácti restaurací, tří sport barů nebo šesti beerpointů zavítali, budete mít představu, jak to v Potrefené huse vypadá. Pokud však unifikovanost přehlédnete, dočkáte se poměrně propracovaného a hezkého interiéru, kterému vévodí loga Staropramenu a také samotné restaurace. Vše je čisté, vše se blýská, nikde ani náznak nepořádku, za což si Potrefená husa rozhodně zaslouží plus. Na druhou stranu však v takovém prostředí však mimo piva nenajdete žádný náznak hospodské kultury. Husa je jednoduše víc restaurace a bar, než podnik se šipkami a fotbálkem. Čistota a určitý šmrnc však rozhodně není k zahození.

Hodnocení: 7,7 / 10

Obsluha:

Potrefená husa je zavedená značka a nepříjemné číšníky si z logických důvodů nemůže dovolit. V lokále se jich střídalo hned několik. Byli přiřazeni nejen k jednotlivým částem restaurace, ale také na jednotlivé úkony – přinášení piva, jídla a odnášení použitého nádobí. Vystupováním si poměrně zdatně konkurovali, nezaznamenali jsme slabší či vyloženě nepříjemný článek v týmu. Obsluha byla poměrně rychlá a velmi ochotná. Tu jsme ocenili především při příchodu do velmi zaplněného lokálu bez předchozí rezervace. Ochotný servis se nás s kolegyní okamžitě ujal a promýšlel s námi možné varianty usazení Tour týmu podle počtu osob. Pohotové a vstřícné jednání kvitujeme s povděkem. I přes možnou skepsi ve výsledném bodovém hodnocení musíme podotknout, že známka 7.4 je vysoká a odráží logicky standardy Potrefené husy.

Hodnocení: 7,4 / 10

Pivo:

Potrefená husa je královstvím Staropramenu. Tato informace sama o sobě nepřináší žádné pozitivní zprávy, ale buďme objektivní a dejme si první lok bez jakýchkoliv předešlých předsudků. Začneme se Staropramenem 12° a ejhle není to nejhorší, ba naopak na žízeň jak dělané. Dvanáctka nás trošku překvapila jemně nasládlou chutí, která pivo posunula trošku do jiných rozměrů, ale na druhou stranu mu ubrala trošku na řízu, a proto si nakonec zasloužila známku 6,8. Staropramenská desítka bývá většinou „průser“, a to je hodně mírně řečeno…v Huse tomu tak nebylo. Desítka si dokonce dovolila konkurovat dvanáctce, a to zdařile, doplnila ji ve všech jejich nedostatcích, ale bohužel už nenesla i její plusy, přesto si odnesla na Staropramen 10 ° vysokou známku 6,6.
Nebyl by to Staropramen, kdyby ten průser nepřišel…jedenáctka nás opravdu nepřesvědčila o svých kvalitách. Rozhodně bych se v Potrefené huse nevydával zlatou střední cestou mezi 10°a 12°. Jedenáctka si nezaslouží naši pozornost, jaksi až zatuchlá příchuť ji uvrhla mezi pivní odpad a známka 4,4 může být považována ještě za úspěch.
A nakonec to nejlepší: nefiltrovaný Staropramen. Zdařilá specialitka krásně doplní chuť gastronomických dobrot zde nabízených. Nefiltrované pivo je prostě jiné, a proto stojí za ochutnání. Nám zachutnal na známku 7. Podobně dobře dopadlo i pivo řezané.
K pivu patří ještě jedna zásadní poznámka. V Potrefené huse umí pivo opravdu dobře natočit Pěnový čepec vypadá jako šlehačka a opravdu vás pohledem namlsá na pivsona.

Hodnocení: 6,21 / 10

Shrnutí:

Potrefená husa rozhodně patří k lepším podnikům, které jsme navštívili, a to i přes svůj „McDonaldský“ styl působení. Naleznete zde vysoký standard, na dobrém místě, s dobrou obsluhou a relativně dobrým pivem. Potrefená husa stojí za návštěvu, je jen škoda, že k Staropramenu nemají ještě nějakou tu pivní alternativu.

Konečná známka: 7,10 / 10

Kontakt:

Adresa: Opletalova 1
Olomouc
779 00
Telefon: 585 203 171
Mail: pholomouc@volny.cz
web:http://www.staropramen.cz/husa/restaurace-olomouc/o-nas


About Kamil Krofta

Pivo pil ještě dříve, než začal vyslovovat první slova. Olomouc byla jen dalším krůčkem k jeho postupu mezi pivní elitu. Miluje Radegast a Svijany, nepohrdne rumem, vodkou nebo slivovicí, odmítá Zlatovar nebo Starobrno. Pokud není zbytí napije se i vody.