Crack Irish Pub (26.4.2011)

Náš Tour tým nyní zavítal do historické části Olomouce, přesně řečeno k Tereziánské bráně. Přímo naproti ní se v hradebním komplexu nachází The Crack Irish Pub. Jak již název napovídá, irská hospoda, a aby toho nebylo málo, tak s nepálskou kuchyní.

Hospodu najdeme kousek od tramvajové zastávky Okresní soud v blízkosti slavných míst jako Plán B, Moritz, Belmondo či Morgen. Proč tedy zavítat právě sem? Například kvůli krásnému prostředí. Aby The Crack Irish Pub dostál svého irského jména, tak je vybaven dřevěnými stoly a židlemi v irském stylu, tedy masitým nábytkem. Vyloženě irsky působí i krásný dřevěný bar. K exotičnosti pubu přispívá také nepálská kuchyně, a nejen ta. Na zdech totiž najdeme sérii fotografií právě ze střechy světa. Tato expozice dodává hospodě zvláštní nádech a zaujme většinu návštěvníků.

Jak ale vypadá samotná hospoda? Je rozdělena do tří místností, což umožňuje jednu vyčlenit jako nekuřáckou, omezení tak nejsou ani kuřáci ani nekuřáci. Zvláštností jsou také dva vchody – jeden od Tereziánské brány a druhý z opačného směru (od Liquidu). Ale pozor, ven se dostanete jen tím prvním!

Prostředí působí příjemně a po téhle stránce Irish Pub doporučujeme.

+ fotografie z Asie
+ irský styl
+ tři místnosti
- dva vchody a jeden východ

Do Irish Crack Pubu se Tour tým neobvykle těšil. Lákala nás nejen vidina příjemného prostředí a neobvyklé nabídky piv, ale také příjemný, ochotný a sympatický číšník za barem při rezervaci stolu. Jaké bylo naše překvapení, když onen mladík měl ten večer volno a za barem postávala slečna viditelně otrávená večerní směnou. Abychom jí nekřivdili, možná má slečna ten nepřítomný výraz bez zájmu v obličeji non-stop, v tom případě nechápeme, proč taková osoba obsluhuje v pohostinství. Každopádně ten večer jí výrazově nesedl. Objednávky přijímala bez mrknutí oka a sebemenší změny ve výrazu obličeje, takže jsme museli tajně doufat, že naše přání vůbec zaregistrovala. Zaregistrovala ovšem všechny, nechybělo nám na stole vůbec nic. Piva přinášela v pravidelné frekvenci a se stejnou pravidelností se chodila beze slova dívat, zda nám něco nechybí. V takřka prázdném výčepu ale tento jev nepovažujeme za extra výkon. Obsluha tak neurazila, nenadchla, bez soli a bez chuti. Výjimečný prostor, jakým se irská hospoda s nepálskou kuchyní pyšní, by si zasloužila mnohem příjemnější „holku do placu“. Neuškodil by výklad k jednotlivým pivním speciálům a rada při výběru jídla.

+ rychlost
+ nechyběla žádná objednávka
- nepřítomný, až otrávený výraz v obličeji
- nedala najevo přijetí objednávky

Na pivo jsme se těšili, nepřineslo nám však očekávaný zážitek a ani nás přímo nezklamalo. Do The Crack Irish Pub jsme šli vyzkoušet nějaký ten netypický zlatavý mok. A hned první byl Kraslicový Speciál Velikonoční…pivo zvláštní chuti i barvy. Slovo „kraslicový“ není v názvu náhodou, jedná se totiž o jakýsi druh řezaného piva, složeného z karamelově hnědé horní vrstvy a zelené spodní. Netypická pivní barva s sebou nesla i netypickou chuť. Rozhodně to je krásné zpestření nastupujícího jara. Bodově si vysloužil 6,41.

Druhým zvláštním pivem byl Velen pšeničný ležák. Jak dobře víme, tak základem piva je obilí, a proto je pivo boží dar (některé zlé jazyky tvrdí, že je to chleba – my ovšem víme pravdu). Pšenice ale není zrovna tradiční k výrobě piva, takže se opět dostáváme k jakémusi „speciálu“. Ležák je zvláštní již od pohledu, jeho zlatavá barva je spíše matná až kalná, chuťově je spíše slabší. Pšeničného Velena moc nedoporučujeme, přesto si vysloužil pěknou známku 6,28.

Absolutního pivního vrcholu v The Crack Irish Pub dosáhl medový Kvasar 14°. Prostě nejsilnější a nejchutnější pivo krásné zlaté barvy a plné chuti si jasně zasloužilo vysokou známku 8,1.

A do čtvrtice všeho dobrého se nám představil Lobkowitz 12°, typicky průměrné pivo, které nenadchne a neurazí – takže jasná 7.

+ speciály
+ výborný Kvasar 14°
- ne každého speciály nadchnou

The Crack Irish Pub je hospoda, která ozvláštňuje zaběhlý olomoucký kolorit. Můžeme zde ochutnat speciální piva různých barev, nasát irskou a nepálskou atmosféru a celkem si užít pěkný večer.

Adresa: Mlýnská 4, Olomouc
Mail: crackirishpub@seznam.cz