Jazz Tibet Club (18.10.2011)

Tour tým se rozhodl zavítat i do kulturnějších oblastí olomouckého hospodského života a za nejvhodnějšího adepta si vybral nově opravený Jazz Tibet Club. Restauraci spojenou s hudebním klubem, která nabízí uspokojení pro vícero smyslů…

Prostředí:

Prostředí v Jazzu je jednoznačně největším plusem, kterým se klub může pochlubit. Krásné stylové prostředí obložené dřevem dodává pocit jedinečnosti. Najdeme zde velký prostor, který je využit jak k jednotlivým stolkům poblíž sebe, tak boxům, které skýtají větší soukromí. Navíc je zde možnost jít si sednout do horního patra a mít tak rozhled po velké části klubu a hlavně na jeviště, nicméně v době naší návštěvy bylo toto patro uzavřeno.

Slovo Tibet v názvu restaurace není nahodilé. Po celém klubu najdeme lampiony, které se snaží dát punc právě tohoto vzdáleného orientálního místa. Za pozornost také stojí velmi pěkné a čisté toalety. Velké části populace jistě udělá radost, že Jazz Tibet Club je nekuřácký, ale před znovuotevřením jsme zde viděli případy, že nahoře se občas kouřilo. V prostorách najdeme také podium, které slouží k hojně pořádaným koncertům, takže klub je opravdu využit na maximum. Pokud to shrneme, prostředí v Jazz Tibet Clubu je jedno z nejlepších, co měl Tour tým možnost navštívit a tomu také odpovídá vysoká známka.

+ rozložení hospody, kde si každý vybere to svoje
+ neotřelý orientální vzhled
+ čisté a pěkné toalety
+ nekuřácké zařízení (tedy mělo by být)
- zavřené horní patro

Hodnocení: 9,12 / 10

Obsluha:

Nebudeme nic předstírat a zastírat. V nově otevřené restauraci Jazz Tibet Clubu nás očekávala jedna z nejhorších obsluh celé dosavadní Tour. Laxní, nezúčastněné a zpočátku nevrlé chování obsluhy shrneme v několika zásadních bodech.

Příchod: Poprvé během existence Tour de Pub nebyla v dané restauraci připravena ohlášená rezervace. I přes takřka prázdný lokál servírka velice (velice!) neochotně a na přání prvních členů tour týmu nevrle umístila naši skupinku 10 lidí do boxu naproti baru.

Objednávky: Obě slečny (dámy) se u našeho stolu střídaly jen velice sporadicky. Komunikace z jejich strany naprosto vázla, nenabízely další nápoj při odnášení prázdných sklenic, na objednávky se tvářily apaticky, neochotně a znuděně, s očima takřka v sloup prezentovaly nabídku piv. Jedna objednávka byla dokonce opomenuta úplně.

Servírování piva: Natočit pivo z pípy do sklenice stojící na pultu není žádné umění. Potvrdilo se to hned několikrát nepitelnou Plzní. Obě byly na naši vlastní žádost stáhnuty z účtu.

Nepřesnost v objednávce: Jazz Tibet čepuje dvě “dvanáctky”. Kvasnicového Bernarda a Plzeň. Po objednání “dvanáctky” byla bez dalšího upřesnění přinesena automaticky Plzeň.

Neznalost obsahu nápojového lístku: Při objednávce vína servírka reagovala slovy: “Máme suché francouzské, lidi říkají, že dobré, ale já nevím, jak se jmenuje.” V nápojovém lístku jsou skutečně uvedena rozlévaná francouzská vína – červené a bílé dle denní nabídky. Servírka by tedy měla reagovat a adekvátně představit denní nabídku.

Obsluha byla pro nás velkým zklamáním a dělá zrekonstruovanému klubu vpravdě špatnou reklamu.

+ stáhnutí nepitelných piv z účtu
- laxní
- neochotné
- nezúčastněné
- znuděné
- nebyla připravena rezervace
- zpočátku odmítala usadit 10 osob

Hodnocení: 5,23 / 10

Pivo:

Jazz Tibet Club přišel po rekonstrukci i s obměnou pivní nabídky a místo Svijan, jak jsme byli doposud zvyklí, zde začali nově čepovat Bernarda. Velmi mile nás překvapilo (s ohledem na minulou tour), že si můžeme dát čtyři druhy piva: Bernarda 12°, Bernarda 11°, Plzeň a Ječmínka 13° Weissbier. Bohužel milé překvapení se brzo vytratilo…

Začneme hned prvním velkým zklamáním, a to že se o Ječmínkovi sice dočtete v nápojovém listě, ale tím to taky končí. Nemáme! Příjemná odpověď paní (slečny) servírky na náš dotaz ohledně Weissbieru. Nepředcházejme, ale po zkušenostech s ostatními pivy jsme mohli být rádi, že Ječmínek nebyl.

Z těch, co opravdu „čepovali“, začneme Bernardem 11°, i když můžeme na jednom místě zfouknout hned oba Bernardy. Jedenáctka i dvanáctka jsou poměrně dobrá piva, slovo poměrně by se dalo nahradit rovnou slovem průměrně, protože přesně tomu odpovídala tahle piva. Když má člověk žízeň, tak potěší, když má chuť na něco dobrého zajde jinam. Bernard 11° získal konečnou známku 6,78. Bernard 12° dosáhl na 6,82, z čehož jasně plyne, že je chuťově úplně jedno, kterého si dáte.

A teď se zaměříme na záhadu Jazz Tibet Clubu…místní Plzeň. Pivo, od kterého očekáváte jistý standard. Jak jsme již zvyklí z praxe, Pilsner vždy pozvedne pivní známku a ze začátku to tak vypadalo i v Jazzu, ale přišla na řadu záhada, kterou by se klidně mohli zabývat agenti ze seriálu Akta X. Stejná pípa, stejný sud piva, ale dvě totálně odlišná piva. To první a očekáváné byla Plzeň za takových 7 bodů, prostě lepší než Bernard, ale ne úplně nejlepší. Ta druhá v průměru za 1 bod a svou nakyslou chutí a pachem spíš připomínala biologickou zbraň než lahodný (chmelo)mok. Tak odpornou věc jsme v pivním pullitru ještě neměli.

Velmi zajímavé bylo, že se tyto dvě chutě střídaly. Tedy v praxi jedno pivo bylo dobře a jedno patok. Ač neradi, za viníka bychom označili obsluhu. To, co Jazzservírky prováděly s pivem, drásalo srdce všem pivařům. Mezi ústí pípy a půllitrem byl většinou půlmetrový výškový rozdíl a servírka se ještě divila, že to tak pění. Plzni jsme nakonec přisoudili známku 4,5. A Plzeňskému pivovaru bychom doporučili přestat dodávat do Jazzu svoje pivo.

Pivo v Jazz Tibet Clubu jsme ohodnotili celkovou známkou 6. Rozhodně si myslíme, že do Jazzu nemá cenu chodit za pivem, ale raději za hudbou. Tu si totiž můžete užít i s vodou (pokud vám ji donesou).

+/- Bernard
+ zkažené pivo nám nezapočítali
- nebyl Ječmínek
- nepoživatelná Plzeň
- točení piva

Hodnocení: 6,00 / 10

Shrnutí:

Co říci k Jazz Tibet Clubu? Děs a hrůza, obrovské zklamání, totálně nevyužitý potenciál skvělého prostředí. Nevíme, jestli jsme měli jen smůlu na číšnice (při zařizování rezervace tam byla příjemná obsluha, bohužel v den Tour jiná), ale každopádně kvalita piva s jejich kombinací řadí tuto Tour k jedněm z nejhorších, co jsme zažili.

Rada pro Jazz: Potřebujete někoho, kdo umí natočit pivo!!! A taky není úplně od škody chovat se mile k zákazníkům, zvlášť když jich přijde deset.

Konečná známka: 6,78 / 10

Kontakt:

Adresa: Sokolská 48, Olomouc
Telefon: 585 230 399
Mail: jazzclub@olomouc.com
Web: http://www.jazzclub.olomouc.com

About Admin