LTC (1.11.2011)

Olomouc je plná hospod, restaurací a klubů, ale jen jeden je opředen legendou a jistým tajemstvím…ano je to legendární LTC. Podnik nenápadně schován za tenisovými kurty, hned vedle S-cubu. V budově, která zvenku připomíná spíš sportovní skladiště, nalezneme alkoholový ráj, který potěší každého.

Prostředí:

Prostředí v LTC bychom zjednodušeně charakterizovali jako „zastavilo se v čase někdy před dvaceti lety“. Ponurému klubu vévodí, především teď v zimě, těžký závěs, chránící štamgasty před chladem od vchodových dveří a pomyslně také odděluje lokál od záchodků. Závěs má ale v tomto období jedno velké mínus – zabraňuje částečně odvětrávání místnosti. V klubu bylo díky toleranci ke kuřákům poměrně zakouřeno. Pokud trpíte nemocemi dýchacího ústrojí, raději zamiřte jinam.

Namísto stolů naleznete v LTC pohodlné boxy s měkkou sedačkou pro 7-8 osob (podle obsluhy, dle našich zkušeností se do nich vměstná až 12 standardních návštěvníků). Jejich mínusem je ale prakticky nemožnost spojení více stolů k sobě pro větší společnost.

O světlo se zde starají nepříliš výkonné žárovky a jakási blikající disko-koule simulující klubovou atmosféru osmdesátých let. Tato ladí hlavně s taneční hudbou, která se line poměrně hlasitě z reproduktorů, a nápojovým lístkem, na němž zaujme velké množství rozmanitých koktejlů. Pološero a hluk je spíše než pro konverzující společnost vhodné k intimním rozhovorům a pro muchlující se teenagery. Nedovedeme si ale představit perspektivní rande v podobném zařízení.

Do dávné minulosti spadá jak nákup vybavení lokálu, tak i datum výstavby a poslední rekonstrukce záchodků, jejichž návštěva může být pro slabší jedince zajímavým zážitkem. Interiér nicméně ladí s nabízeným sortimentem a víceméně bychom od něho ani nic víc nečekali. Jinými slovy – nic pro citlivky a dámičky, je to kapku underground.
+ rozložení hospody, kde si každý vybere to svoje
+ relativně čisto
+ ladí se sortimentem a duchem zařízení
+ pohodlné pohovky
- přes špatné osvětlení nelze přesně určit míru čistoty
- nemožnost spojení stolů pro větší společnost

Hodnocení: 6,90 / 10

Obsluha:

Neméně legendární jako je samotné LTC je také jeho obsluha. Postaršího pána za barem znají v tomto nejznámějším olomouckém tajemství nejen domácí, ale také přespolní studenti. Do podniku jsme přišli bez rezervace a to se nám za chvíli vymstilo. Dokud bylo v boxu určeném pro sedm lidi přibližně stejný počet členů Tour týmu, bylo všechno v podstatě v pořádku. Veškeré objednané pití skončilo na stole rychle a bez zaváhání, problém byl jen s hamburgerovým menu. Místo objednaných čtyř dorazily na stůl pouze dvě, a to ještě po dlouhém čekání.

Jakmile však do boxu dosedl už dvanáctý člen toho večera nezvykle nabitého týmu, začala se obsluha zdráhat a stopka přišla potom, co jsme se pokusili přestěhovat bez dovolení jeden menší kus nábytku. Bohužel, naše chyba. Protože se Tour tým nadále rozšiřoval, usoudili jsme, že je potřeba LTC opustit, protože si jednoduše nebylo kam sednout. V tu chvíli však obsluha dostála své pověsti, slušně se Tour týmu omluvila a poznamenala, že v případě rezervace by se místo i pro patnáct lidí určitě našlo. Tak příště!
+ legendární postava olomouckých vrchních
+ rychlost
+ omluva na konci
- neochota obsloužit větší množství lidí u stolu
- nestíhala řešit i objednávky jídla

Hodnocení: 7,00 / 10

Pivo:

Pivní nabídka v olomouckém baru LTC na první pohled neurazí ani nenadchne. Postarší barman nabízí ze dvou druhů piva. První z nich je desítka Gambrinus, určená zřejmě především unaveným sportovcům, kteří do baru zajdou po fyzicky vyčerpávajícím tenise. Jak bývá u desítek zvykem, očekávání nejsou nikdy příliš vysoká. V tomto případě je však nutné desítku pochválit. Byla krásně natočená, s úhledným bílým kloboučkem připomínajícím zasněžené vrcholky horských velikánů, a především skvěle vychlazená. Znovu zafungovalo pravidlo, že co je dobře vychlazené, dá se většinou také pít, a proto si desítka Gambrinus vysloužila nadprůměrnou známku 6,75 bodu.

Druhým pivem v nabídce olomouckého LTC je na živiny bohatší plnotučná Plzeň. Po zkušenostech s Plzní z Jazzu (minulá tour) měli někteří návštěvníci z řad olomouckého Tour týmu před Plzní respekt, který se v průběhu čekání na první kousek měnil v despekt. Naštěstí noční můra z Jazzu nepokračovala a Plzeň, stejně jako Gambrinus, splňovala všechny naděje, které do ní byly vloženy. A výsledná známka 7,63 bodu!

Celkové hodnocení baru LTC z hlediska pivního je velmi pozitivní. V nabídce sice nenalezneme žádné pivní speciály, nicméně to, co je nám nabízeno a servírováno, nepostrádá kvalitu a rozhodně nikoho neurazí.
+ obě piva na poměrně dobré úrovni
+ dobře natočené…s pěknou pěnovou čepičkou
- jen dva druhy

Hodnocení: 7,20 / 10

Shrnutí:

Na závěr ještě dodejme, že do LTCčka by rozhodně měli zavítat i nemilovníci zlatavého moku. Důvodem je pestrá nabídka míchaných koktejlů a drinků za předlistopadové ceny. Kde jinde si dáte bouchanou tequilu za 15 korun nebo koktejly v drtivé většině nestojící ani 30 korun? Kdyby Tour tým hodnotil i koktejly, tak LTC by s přehledem vedlo celou koktejlovou tabulku. Návštěvu v této olomoucké legendě vám vřele doporučujeme.

Konečná známka: 7,03 / 10

Kontakt:

Adresa: U Rozária 19, Olomouc
Telefon: 585 222 704
Mail: neuveden
Web: neuveden

About Admin