Schnitzelhouse (1.11.2011)

Naši milí čtenáři jistě ví, že poslední tour v LTC byla krapet předčasně ukončena, ale Tour tým se rozhodl pokračovat dále…a v cestě nám stála Kaldera, teda co to píšeme, Schnitzelhouse, tak jsme zde rovnou udělali krátký exkurz.

Prostředí:

Interiér Schnitzelhausu se od někdejší Kaldery maličko liší. Vyniká především čistotou a příjemným jednoduchým zázemím, které kostkovanými ubrusy a rustikálním nábytkem evokuje domácí atmosféru a – to, co byste tu měli dostat – dobré pivo a pořádný schnitzel! Ve vnitřním uspořádání se toho příliš nezměnilo. Vstupnímu prostoru vévodí bar a několik menších stolků. Z chodbičky lze odbočit do sníženého prostoru s dřevěnými lavicemi pro intimnější posezení nebo můžete pokračovat do většího sálu rozděleného na dvě poloviny. V první části na sebe nejvíce upozorní již zmíněné příjemné a i přes pokročilou večerní hodinu obdivuhodně čisté kostkované ubrusy, druhá půle představuje pódium s luxusnějším posezením (sněhobílé elegantní ubrusy). Celkově hodnotíme velmi kladně, především také proto, že i přes kuřácké prostředí (nekouří se zde v době obědů) nebylo uvnitř restaurace klasicky „zahuleno“.

Hodnocení: 6,75 / 10

Obsluha:

Schnitzelhouse, pohrobek legendární olomoucké Kaldery, nebyl na večerní nájezdy Tour hordy připravený. Slečna se pohledem na hodinky (půl desáté) trochu zdráhala, že jsou poklidnější restaurace, zavírají v půl jedenácté, ale že místo pro šestnáct lidí bude. Aby ne, když v té době zel lokál skoro prázdnotou. Obsluha však prokázala zkušenost, když se nenechala rozházet ani požadavkem na devět, o pár sekund později patnáct piv, a natočené zrzky donesla poměrně rychle. Lokál se za chvíli vyprázdnil, snad ne kvůli nezvykle velké příchozí skupině, avšak na větší zkoušku obsluhy, než dvouciferný počet piv, pár rumů na stole a další na baru, se Tour tým nestihl odhodlat. Celkově se však dá obsluha ve Schnitzlehousu ohodnotit jako nadprůměrná.

Hodnocení: 8,30 / 10

Pivo:

Znavení zlatavým mokem a bouchanou tequilou z LTC, dorazili členové Tour týmu v pokročilých večerních hodinách do nedalekého Schnitzelhausu. Zde jsme se rozhodli pokračovat v dobře započatém večeru, samozřejmě stále si dobře vědomi svých povinností vůči čtenářům. Sličná obsluha přijala naši nevšední objednávku patnácti piv, kterou v rekordním čase splnila. Na tácech se třpytila jedenáctka Rychtář, pivo sice lahodné, byť ničím neoslňující. Těžko říct, zda je výsledná známka objektivní (vzhledem k předchozímu výkonu v LTC), faktem však zůstává, že průměrný Rychtář si vysloužil známku 6,9.

Hodnocení: 6,90 / 10

Shrnutí:

Schnitzelhouse je jedna z mnoha průměrných olomouckých hospod. Přesněji řečeno neslaný, nemastný. Jeho obrovskou nevýhodou je zavírací hodina 22:00, buďme si upřímní, s tímto to v Olomouci nevytrhnete! Na druhou stranu lepší hospodu na rozjezd nenajdete…není tu hlučno, zahuleno ani přeplněno (právě naopak). Pivo je zde poměrně dobré a obsluha sličná (pozn. mužské části redakce). Schnitzelhouse rozhodně není hospodou k zatracení a již s ohledem k legendární Kaldeře stojí za návštěvu.

Konečná známka: 7,32 / 10

Kontakt:

Adresa: Kosinova 7, 779 00 Olomouc
Telefon: 585 154 458, 774 230 331, 603 106 852
Mail: bestzdenekjan@seznam.cz
Web: http://www.schnitzelhouse.cz

About Kamil Krofta

Pivo pil ještě dříve, než začal vyslovovat první slova. Olomouc byla jen dalším krůčkem k jeho postupu mezi pivní elitu. Miluje Radegast a Svijany, nepohrdne rumem, vodkou nebo slivovicí, odmítá Zlatovar nebo Starobrno. Pokud není zbytí napije se i vody.