Plan B (17.3.2010)

Tour de Pub se přehoupl do třetí části a my poslechli naše čtenáře a ohodnotili jsme hospodu, pro kterou jste hlasovali v anketě na našem blogu. Nejvíce hlasů od vás získala hospoda Plan B. Nezbývalo nám tedy nic jiného, než se vydat do prostředí, které bylo pro většinu členů hodnotící komise zcela nové. Náš tým byl oslaben o 5 předchozích hodnotitelů a proto jsme tento díl využili pro otestování některých nováčků. Z minulých členů nechyběl Petr, Kamil, Gagy a Dorota. Z nováčků se představil Stanislav, Jirka, Mili a Tom.

Tady máme něco z toho, co o sobě píše samotný “Plan B” na svých internetových stránkách:
KAZDEHO CHTEL NICO JINEHO, ALE VSICHNY MAJI PLAN B.

Ale jak to vypadá ve skutečnosti? Tak pojďme na to!
Plán B je hospůdka nacházející se u Tereziánské brány v Olomouci. Velkou výhodou je její dobrá dostupnost, protože v blízkosti se nachází autobusové nádraží i tramvajová linka. Den před konáním akce jsem byl v Planu B zamluvit stůl, a přestože jsem měl strach, že je to pouze den předem, obešlo se to bez jakýchkoliv problémů. Po příchodu na sjednaný čas jsme nalezli připravený stůl v rohu místnosti. K dispozici jsme měli pohodlnou sedačku a také bar v bezprostřední blízkosti. Prostředí je zde pohodové a nenucené, jako byste se octli ve starých časech. Pohodu dokreslují tabule nad barem či stylový krb. Od tohoto dílu začala naše elitní formace praktikovat nový hodnotící způsob piv. Jedná se o praktiku, kdy se vytipují určitá piva a každý ze členů je musí vypít a ohodnotit. Potom se ze všech piv udělá jedna průměrná známka. Rozhodli jsme se vyzkoušet všechna nabízená piva a přesně to jsme také udělali. Protože Plan B nabízí 6 různých piv, bylo tentokráte hodnocení docela náročné, ovšem úkolu jsme se zhostili na jedničku. Pivo v této hospodě nijak výrazně nenadchne, ale rozhodně také neurazí. Plan B nabízí pivo Bernard v těchto variantách: 11°, 11° jantarové (polotmavé), 12°, 12° kvasnicové, 13° černé a jako bonus citronový Hoegaarden. Myslím, že z této nabídky si vybere opravdu každý. Po tom, co jsme ohodnotili všechna nabízená piva jsme si neodpustili přidat nějaký ten rum. Zde musím zmínit, že servírka se zeptala, zda ho chceme s ledem či nikoli. S tímto jevem jsme se setkali poprvé a byla to velmi příjemná změna. Celý večer nás obsluhovala příjemná mladá servírka, která i přes výrazně plnou hospodu oplývala vcelku slušnou rychlostí. Zavírací doba Planu B je oficiálně stanovena na 24 hodin.

Prostředí:

Prostředí uvnitř restaurace jsme shledali velmi klidným a pohodovým. Příjemnou atmosféru doplňovala stylová bílá okna s nápisem a logem Plánu B. K celkovému kouzlu napomohl i krb v první místnosti, bohužel se nám nepovedlo zjistit jeho funkčnost. K dobrému hodnocení prostředí přispěly i zvláštní sklenice pro každý druh piva. Rovněž toalety jsou velmi udržované a čisté. Nekuřáky jistě potěší fakt, že zde není nakouřeno. Zřejmě jedinou nevýhodou prostředí v Plánu B se stalo poměrně velké horko.
+ výborná dostupnost
+ nekuřácká hospoda
+ krásné a útulné prostředí
+ pro každé pivo jiná sklenice
+ hezké a udržované toalety
+ krb a stylová okna
- poměrně velké horko

Hodnocení: 8,80 / 10

Obsluha:

V době naši návštěvy obsluhovaly v Plánu B dvě servírky. Té co dostala na starost náš stůl můžeme přičíst ochotné a milé vystupování. A protože značnou část našeho týmu tvoří panské osazenstvo musíme zde zmínit i velmi příjemný vzhled slečny, který připomínal Tolkienovy elfky. Ale ničeho se nebojte objektivitu nám zaručovaly nejen naše zkušenosti, nýbrž i dívky z Tourtýmu. Objednávky i dodání piv a jakéhokoliv jiného pití či jídla probíhalo rychle. Musíme zde také uvést, že jsme seděli na místě u baru, což očividně ovlivnilo rychlost a přístup obsluhy. Příjemným překvapením byla otázka servírky, zda chceme rum s ledem či nikoli.
+ pohodová a bezproblémová rezervace stolu
+ příjemná a milá servírka
+ nízká čekací doba (přestože bylo plno)
- popletení objednávky

Hodnocení: 8,97 / 10

Pivo:

Pro Plán B je typickou pivní značkou Bernard. Hosté, kteří mají rádi spíše zvláštnosti, si mohou dát citrónový Hoegaarden. Ale zpět k tradičnímu pivu. Na výběr zde máme 11°, 11°jantarové, 12°, 12°kvasnicové. Z černých piv jsme okusili 13°. Ze světlých piv si nás nejvíce získala kvasnicová dvanáctka, kterou jsme rovnou zahajovali – její průběžná známka dosáhla hodnoty 7,125. Ostatní piva rozhodně špatná nebyla, ale kvality 12°kvasnice nedosáhla. Barevně zajímavé a chuťově zvláštní, těmito slovy se dá označit 11°jantar. Toto pivo vneslo rozporuplné reakce i mezi stálé hodnotitele Tour a odneslo si nakonec známku 6,25. „Obyčejná“ dvanáctka a jedenáctka nedosahovaly kvalit svých speciálních konkurentek. Jedenáctka dosáhla známky 5,36 a dvanáctka získala rovných 7 bodů. Černý Bernard 13° nám pomohly ohodnotit členky našeho týmu, které mají s černým pivem více zkušenosti. Třináctka barvy noci chutnala průměrně a tomu také odpovídá známka: 6.
+ až 6 různých piv
+ netradiční chuť i barva
- absence jiných značek

Hodnocení: 6,54 / 10

Shrnutí:

Malebná hospůdla Plan B vás bezpochyby nezklame. Příjemné prostředí a rychlá obsluha jen přispívá k dobrému hodnocení. Plan B navíc nabízí nepřeberné množství vín a také údajně 32 druhů horké čokolády. Nabízené pivo patří k těm lepším a každý si zcela jistě vybere to své. Nezakouřený prostor spolu s pohodlným vybavením a krbem navodí příjemný pocit a atmosféru. Tato hospůdka není moc známá, nutno podotknout, že neprávem.

Konečná známka: 8,10 / 10

Kontakt:

Adresa: Palachovo nám. 620/1, Olomouc
Telefon: 773 046 454
Email: info@bar-planb.com
Web: http://www.bar-planb.com/

Fotogalerie:

About Admin