U Tygra (23.11. 2011)

Jděte po Polské, na jejím konci zahněte na Varšavské náměstí a tam mezi paneláky najdete hospodu s exotickým názvem U Tygra. Přesně tak to udělal Tour tým a musíme říct, že v cíli našeho putování nás čekalo překvapení.

Prostředí:

Členitý prostor pivnice U Tygra nabízí příležitost jak pro soukromější setkání, tak pro větší společenské události. Po příchodu vejdete do hlavního sálu, který je rozdělen na boxy. Příznivci sportu si v době naší návštěvy přišli na své, sálu vévodí velká televize, kde právě vysílali fotbal.
Zahnete-li doleva kolem kulečníkového stolu, vstoupíte do salónku, který však oproti zbytku podniku není ještě nijak vyzdoben. Pohodlně se nás do něj vměstnalo asi patnáct. Zdobení stěn se evidentně teprve chystalo, různé plechové reklamy a podobně stály nenápadně opřeny o zdi.
Celá restaurace je vymalováno na žluto-zeleno a doplněna dřevěným nábytkem a proutěnými přepážkami. Ta největší nenápadně odděluje hlavní místnost od vstupu na záchodky.
Jako celý Tygr, i záchodky září novotou. Bohužel se obáváme, že nebudou kapacitně stačit, pokud se dobrá pověst této hospůdky rozkřikne. Dámskou toaletu naleznete kupříkladu pouze jedinou a zároveň slouží i vozíčkářům.
V létě se podnik může pyšnit sice malou, ale útulně vypadající zahrádkou, která je dostatečně daleko od nejbližší silnice. Jak skutečně zahrádka funguje, jsme z logických důvodů samozřejmě nemohli otestovat.

Hodnocení: 8,06 / 10

Obsluha:

Hospůdka U Tygra může být právem pyšná na obsluhu, která nás měla v inkriminovanou středu na starost. Velký počet lidí, který okupoval salonek, zadával takřka při každé početnější objednávce záminku pro chaos a nezvládnutí objednávky (ne záměrně). Zvláště první pokus s objednávkou piv i jídla dal vzhledem k překřikování a upřesňování požadavků skupiny servírce zabrat. Hlavu neztratila, nenásledovaly ani otrávené výrazy, ani oči v sloup. Servírky U Tygra jsou trpělivé, ochotné a rychlé (do salonku není od baru vidět), kolem našeho stolu se točily v pravidelných intervalech, nikdo nemohl říci, že by byl na suchu. Několik popletených objednávek bylo v jednotkách a daly by se spočítat na prstech jedné ruky. Vzhledem k tomu, že jsme se zejména v poslední sobě setkali s neochotným a vcelku apatickým personálem, byli jsme U Tygra s obsluhou velmi spokojeni.
V kostce – zpětně děkujeme za příjemný a hospodě adekvátní servis.

Hodnocení: 7,03 / 10

Pivo:

U Tygra si pivo opravdu vyberete! Po delší době jsme se dostali do podniku, kde si pivařů váží a dávají jim možnost volby, a to dokonce z pěti druhů piv. Srdéčko každého milovníka zlatavého moku poskočí, když vidí kromě obyčejných desítek a dvanáctek taky pivo nefiltrované. Nebudeme se zde zdržovat chválou kvantity a hned po hlavě skočíme do kvality.
Netradičně začneme plzeňskou 12° a bohužel opět navážeme na již tradiční olomoucký problém s touto značkou. Hořkost dvanáctky a hlavně Plzně byste hledali opravdu marně. Chuť připomínala spíše průměrnou až podprůměrnou desítku, což opravdový pivař neocení. Nakonec dostala známku 6, každopádně na Plzeň opět zklamání.
Jedenáctka od Staropramenu skončila na předposledním místě v rámci „tygrpiv“, přesto se jednalo o milé překvapení. Hned na první pohled vás uchvátí zlato-hnědá barva, která vás přímo vybídne k pozvednutí sklenice a ponoření chuťových buněk do chmelomoku. Zlatavý nápoj od Staropramenu nemá v rámci Tour týmu moc valnou pověst, přesto si jedenáctka odnesla známku 6,58, což je úspěch, ale to není v dnešním článku poslední staropramenovské slovo.
Ale nebudeme předbíhat a ohodnotíme první z nefiltrovaných piv, Černou Horu 11°. S nefiltrovaným pivem přichází i odlišná podoba, než jsme zvyklí, ve sklenici se vám nabízí nápoj mírně „kalný“, ale nebojte, tak to má být. Černou horu musíme zařadit již tradičně do nadprůměrných piv a i U Tygra obstála. Specifická chuť nefiltrovaného piva skvěle obohatila místní nabídku, přesto nás tato jedenáctka neuchvátila tak, jak by se dalo čekat. Přesto známka 7,01 značí, že stojí za ochutnání.
Na pomyslnou stříbrnou příčku vyšplhala překvapivě Radegastova desítka. Málokdy se nám podaří, aby desetistupňové pivo porazilo prakticky všechno. Radegast je typickým příkladem piva, u kterého záleží na natočení a péči v samotné hospodě, a to se U tygra povedlo. Desítka příjemně osvěžila vyschlá hrdla (právě jí jsme začínali). Vizuálně i chuťově nám jasně dokázala, že i méně stupňové pivo může být nadprůměrné, a proto známka 7,27.
Na první místo se dostal, nečekaně, Staropramen!!! Ne, nebojte, opravdu jsme se nezbláznili, protože se jedná o nefiltrovanou variantu od tohoto pivovaru. Ve sklenici vás zaujme na první pohled nádhernou, sněhově bílou pěnovou čepičkou a jak již výše zmiňujeme kalně zlatou barvou, takže nečekejte nějakou čirou břečku. Chuťově vás rozhodně nadchne, neboť žádnou chutí nemrhá a ani to s žádnou nepřehání. Skvěle vyvážené pivo si odneslo opravdu vysokou známku 8,47.
Pivo U Tygra rozhodně stojí za ochutnání, a proto jsme udělili konečnou známku 7,06.

Hodnocení: 7,06 / 10

Shrnutí:

Hospoda U Tygra byla příjemným překvapením ve vzdáleném místě od centra Olomouce. Ochutnali jsme nová piva, příjemně jsme se prošli a poznali pro vás nové části Olomouce, což je jeden z důvodů proč vám Tygra doporučujeme

Konečná známka: 7,38 / 10

Kontakt:

Adresa: Varšavské nám. 1120/8, 779 00 Olomouc
Telefon: +420 585 750 837
Mail: info@utygra.eu
Web: http://www.utygra.eu/

About Kamil Krofta

Pivo pil ještě dříve, než začal vyslovovat první slova. Olomouc byla jen dalším krůčkem k jeho postupu mezi pivní elitu. Miluje Radegast a Svijany, nepohrdne rumem, vodkou nebo slivovicí, odmítá Zlatovar nebo Starobrno. Pokud není zbytí napije se i vody.