Vodní Kasárna (5.12.2011)

Jako poslední Tour zastávku roku 2011 jsme si vybrali známá Vodní Kasárna, v komplexu olomouckých hradeb, v blízkosti námi již recenzovaného Crack Irish Pubu. Jak na nás zapůsobila hospoda obklopená silnou konkurencí?

Prostředí:

Kasárna se nacházejí v hradebním komplexu u tramvajové zastávky Okresní soud. Takže venkovní podobu udává vojenská historie Olomouce a pozůstatky místní pevnosti. Vnitřek se ale od historie jasně vymezuje. Ani bychom nepoznali, kde vlastně sedíme.
Hospoda má tvar písmene „U“, v první části najdeme několik dřevěných stolů s dřevěnými lavicemi a židlemi. V čele místnosti visí promítací plátno, kde většinou vidíme hudební klipy nebo sportovní přenosy. Po pravé straně najdeme poměrně malý bar. Zajímavostí je sedací souprava hned u vstupních dveří, dvě sedačky a křeslo dokáží zpříjemnit večer všem účastníkům.
V druhé části najdeme opět dřevěné stoly a lavice. Navíc je zde i fotbálek, který je umístěn pod promítacím plátnem, což je v případě hokeje nebo fotbalu dost nešťastné. Na opačné straně najdeme automat na šipky, hned vedle něj je jakési odkladiště židlí. Výzdobu místních stěn obstarávají plechové reklamy na pivovary a různé alkoholické i nealkoholické nápoje, což se do Kasáren hodí a vkusně doplňují žluto- zelenou malbu.
Kasárna nás svým prostředím zavede do pravé hospodské atmosféry, navíc, kde si můžete pohovět v křesle s nově natočeným pivem v ruce.

Hodnocení: 6,9 / 10

Obsluha:

Obsluhujícího číšníka známe poměrně dobře. Jeho neutrální výraz ve tváři se nemění ani s postupující hodinou, ani při změně ročního období. Na štamgasta takřka nepromluví, jednoslovné odpovědi (ano, ne, prosím) však dokáže. Svou hospodu zvládá vcelku bez problémů, nikdy jsme s ním neměli veskrze negativní zkušenost. Během naší Tour návštěvy byl ovšem méně ve formě než jindy. Ze začátku zvládal pravidelné objednávky a rychlý roznos nápojů. S pokročilejší hodinou však intervaly slábly, nakonec jsme museli od prázdného půllitru odejít. Číšník si zapálil cigárko a vesele konverzoval (sic!) se štamgastem
na baru.
Nízká známka je odrazem pozdějšího nezájmu a beznadějně vypitých půllitrů.

Hodnocení: 6,08 / 10

Pivo:

Na tour do Kasáren dorazil oslabený Tour tým přímo z florbalového zápasu, tudíž především žízeň, stejně jako očekávání, byla tradičně nezměrná.
Z nápojového lístku na nás zhlížela tradiční nabídka olomouckých Kasáren – Radegast v dvojí mutaci, desetistupňové a dvanáctistupňové. Jako zkušení štamgasti jsme nejprve ochutnali méně kalorickou desítku. Těžko říct, zda zvítězila žízeň po sportovním výkonu nad racionálním úsudkem, ale snad poprvé v historii se stalo, že desítka triumfovala nad silnější a zkušenější dvanáctkou. Pěkně natočená a hlavně dotočená, s hezkou bílou čepicí a ucházející teplotou. Všechny tyto atributy způsobily, že si desítka vydobyla krásnou výslednou známku – 7,3 bodů.
Abychom nekřivdili dvanáctce a nezatlačovali ji na úkor desítky, je třeba poznamenat, že ani ona se v dobrém slova smyslu nezapřela, svojí slabší kolegyni zdatně sekundovala ve všech výše zmíněných bodech a v konečném účtování zaostala jen kvůli tomu, že byť olomoucký Tour tým tvoří především humanitně orientované násosky, zaokrouhlujeme podle vžitého úzu na dvě desetinná místa – 7,26 bodů.
Celkově lze říct, že pivo v Kasárnách naplnilo a zřejmě i předčilo očekávání lačných návštěvníků – recenzentů, a proto můžeme bez jakýchkoli výčitek udělit výslednou známku 7,28 bodů, která olomoucká Kasárna vyhoupla na třetí místo průběžného pořadí v hodnocení piva v olomouckých putykách, barech a restauracích.

Hodnocení: 7,26 / 10

Shrnutí:

Vodní Kasárna jsou stálicí na olomouckém pivním nebi. Radegast musí být spokojený s každou hospodou, která jej umí podat v tak chutné formě, piva zde jsou opravdu tou největší zbraní. Bohužel průměrné prostředí a v době naší návštěvy i podprůměrný obsluhující vyneslo Kasárnám poměrně nízké hodnocení, přesto bychom je úplně nezatracovali a z vlastní zkušenosti víme, že například pro oslavu narozenin nebo sledování hokejového zápasu jsou jak dělaná.

Konečná známka: 6,75 / 10

Kontakt:

Adresa: Mlýnská 2; 779 00 Olomouc
Telefon: 608 206 075, 776 213 985
Mail: neuveden

Web: neuveden

 

About Kamil Krofta

Pivo pil ještě dříve, než začal vyslovovat první slova. Olomouc byla jen dalším krůčkem k jeho postupu mezi pivní elitu. Miluje Radegast a Svijany, nepohrdne rumem, vodkou nebo slivovicí, odmítá Zlatovar nebo Starobrno. Pokud není zbytí napije se i vody.