Blues Rock Café (18.1. 2012)

Tour de Pub zahájila novou sezónu. Za první zastávku roku 2012 jsme si vybrali místo zvané Blues Rock Café. Restauraci, která se nachází mimo centrum Olomouce, přesně řečeno na rohu ulice Na Střelnici a Bořivojova (směr Lazce). Ale nenechte se oklamat, to, co není zeměpisně v centru Olomouce, by mělo být rozhodně v centru zájmu všech olomouckých pivařů a milovníků pěkných hospůdek.

Prostředí:

Blues Rock Café má tvar písmene U, v jehož centru se nachází stylový cihlový bar. Hosté se mohou uvelebit na kožených sedačkách či na dřevěných židlích, což umožní „vmáčknout“ větší skupinku lidí i na malý prostor. Výzdoba stěn se plně podřídila hudebnímu názvu, takže na stěnách nacházíme Beatles, Micka Jaggera či Bee Gees. Ze stropu dokonce visí i elektrická kytara. Prostředí dokreslila police nad naším stolem, která byla plná Tullamore Dew whisky. Prostředí BRC je velmi příjemné a přitom originální.

Hodnocení: 8,81 / 10

Obsluha:

Není třeba obsluhu, která měla v průběhu Tour večera na starost náš rozlehlý stůl, zbytečně obkecávat. Jednoznačně jsme se zde setkali s nejpříjemnější a bez debat i nejkomplexnější obsluhou za celou dobu trvání Tour de Pub. Mladý číšník zvládal svou práci bez chyby a s úsměvem. Na příjemně stráveném večeru štamgastů mu viditelně záleželo, pokud si nebyl jistý, raději se zeptal, pravidelně odnášel prázdné talíře, chřadnoucí půllitry vyměňoval za plné. Další z číšníků (a číšnic), kteří se otáčeli po place, se k našemu stolu nedostal, nelze tedy hodnotit komplexně plné startovní pole Blues Rock Café. Vřelý pozdrav při odchodu, ale zněl z nejedněch úst od baru i přes pokročilou večerní hodinu. Hodnotíme velice kladně.

Hodnocení: 9,08 / 10

Pivo:

Stejně jako v případě hodnocení prostředí a obsluhy, tak i v případě točeného piva si Blues Rock Café udržel vysoký standard. Nápojový lístek nabízí tři druhy piva, jímž mohou lační pivní nadšenci laskat své chuťové pohárky. Jedná se o desetistupňový a dvanáctistupňový Budvar, doplněný řezaným pivem.
Jak je již dobrým zvykem Tour týmu, začali jsme náš pobyt v BRC desetistupňovým Budvarem, který snesl nejpřísnější měřítka, která klademe na toto „pivo na žízeň“, jímž rozumíme právě desítku. Budvar byl hezky natočený, chutnal velmi lahodně a vytknout můžeme snad jen příliš nízkou teplotu, která může být naopak velkou výhodou v teplých letních měsících. Výsledkem byla velmi sympatická a na poměry desítky vysoká známka 6,53.
Naše pouť pokračovala ochutnávkou dvanáctky. Změnil se půllitr, nikoli však chuť. Ke kladům desítky můžeme přičíst hutnější a plnější chuť dvanáctistupňového piva, takže nepřekvapí, že výsledná známka dosáhla úctyhodných 8,62 bodu.
Řezané pivo jsme si nechali úmyslně na úplný závěr, jelikož s polotmavými a tmavými pivy zatím nemáme v Olomouci příliš dobrou zkušenost. Řezané pivo z Blues Rock Café však příjemně překvapilo a výslednou známku spíše zvedlo, než že by ji pokazilo – 7, 86 bodu.
Z hlediska hodnocení piva se Blues Rock Café umístilo na krásném druhém místě, což je, dle našeho názoru, způsobeno také tím faktem, že restaurace nabízí kromě bohatého nápojového lístku také lahůdky pro mlsné jazýčky. Za zmínku v tomto směru stojí především bohatý výběr pravých maxi hamburgerů, které udělaly radost zejména ženskému osazenstvu Tour týmu. Pánové naproti tomu svoji pozornost věnovali především monstróznímu vepřovému kolenu, které na nás po předchozí objednávce čekalo takřka okamžitě po příchodu.
A jelikož po dobrém jídle přichází velká žízeň, pivo nám opravdu velmi chutnalo, za což si vysloužilo výslednou známku 7, 67 bodu!

Hodnocení: 7,67 / 10

Shrnutí:

Co napsat na konec? Tour de Pub v Blues Rock Café našlo jeden z vrcholů olomouckého pohostinství, možná ten nejvyšší. Pivo, prostředí a obsluha se rovnou zařadily do TOP 3. Bezvadná obsluha, příjemné prostředí a dobré pivo si získalo všechny členy Tour týmu. Děkujeme za příjemně strávený večer a pevně doufáme, že si BRC udrží tento standard ještě velmi dlouhou dobu.

Konečná známka: 8,52 / 10

Kontakt:

Adresa: Restaurace Blues Rock Café
Bořivojova 1, 779 00 Olomouc
Telefon: 585 221 043
Mail: vyroubalradek@seznam.cz
Web:
http://www.bluesrockcafe.cz/

 

 

 

 

 

About Kamil Krofta

Pivo pil ještě dříve, než začal vyslovovat první slova. Olomouc byla jen dalším krůčkem k jeho postupu mezi pivní elitu. Miluje Radegast a Svijany, nepohrdne rumem, vodkou nebo slivovicí, odmítá Zlatovar nebo Starobrno. Pokud není zbytí napije se i vody.